Arif Chef Kimdir?

Arif Chef, asıl ismi ile Maaruf Türkoğlu 1977 yılında Şanlıurfa ilinin Siverek isimli ilçesinde dünyaya gelmiştir. Aşçılık kariyerine oldukça küçük yaşlarda Babası Hacı Abdullah ustanın yanında başlayan ünlü şef, şimdilerde her zaman sektörde ön plana çıkmayı başarıyor.

Arif Chef, ilkokul eğitimini, ortaokul eğitimini ve lise eğitimini Siverek ilçesinde tamamlamıştır. Lise eğitiminden sonra Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Aşçılık Bölümü’nde okumaya hak kazanan Arif Chef, bölümü başarıyla tamamlayan ilk mezunlar arasında yer almaktadır.

Arif İsmini Nereden Aldı?

Maaruf Türkoğlu, Arif ismini hizmet vermiş olduğu restaurantlardan almıştır. Arif kelime anlamı olarak sezgisi, kavraması ve anlaması güçlü, anlayışlı olan kişi demektir. Bu sebeple Maaruf Türkoğlu markası “Arif Chef” olmuştur ve hizmet verdiği restaurantlarda bu isim ile anılmaya başlamıştır. Ünlü şef şimdilerde Arif Chef ismi ile dünyanın dört bir yanında adından söz ettirmektedir.

Başarılarla Dolu Kariyeri

Arif Chef, kariyerine ilk olarak Çırağan Sarayı’nda aşçılık yaparak başlamıştır. Daha sonra aşçılık hizmeti vermiş olduğu yerlerden bazıları şunlardır:

  • İstanbul Hilton Otel
  • Konya Hilton Otel
  • İstanbul Banyan Restaurant
  • Muğla BVS Boshphorus Otel
  • Taksim Steak House
  • Irak DDK Restaurant and Cafe

Gibi daha pek çok restaruantta kaliteli bir şekilde hizmet vermiştir. Arif Chef hizmetlerini sadece Türkiye içerisinde değil Suudi Arabistan, Lübnan, Katar ve Uzakdoğu ülkelerinde de Executive Chef olarak sunmuştur. Arif Chef, aşçılık alanında uzun yıllar boyunca çalışarak edinmiş olduğu deneyimlerini yeni nesillere aktarmak için çalıştığı restoranlarda aşçılık eğitimi de vermiştir.

Bıçakla Dans Eden Adam

Arfi Chef sunmuş olduğu eğitimler ile birçok ustanın alanında uzman hale gelmesini sağlamıştır. Takım çalışması içerisinde faaliyetlerini sürdürerek her zaman ön plana çıkmayı başarmıştır. Profesyonel hizmetleri sayesinde “Bıçakla Dans Eden Adam” ya da “Aranan Adam” lakapları ile tüm dünyada anılmaktadır.

Gerekli donanıma ve tecrübeye sahip olan Arif Chef, kaliteli hizmetleri ve ile adından sık sık söz ettirmektedir. Her geçen gün kendisini daha fazla geliştirerek, leziz yemekleri ile müşterilerini daima mutlu etmektedir.