Arif Chef adıyla bilinen“ Maaruf Türkoğlu”   Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğdu, küçük yaşta yemeğe ve yemek kültürüne merak sardı. İlköğretim ve liseyi Siverek’te okudu. Lise yıllarında başlayan yemek tutkusu onu dünyanın en bilinen aşçılarından birisi olacağının belirtisiydi.

Okul yıllarından sonra Babası Hacı Abdullah ustanın yanında çalışarak başlamıştır. Burada teoride öğrendiği mesleği olan aşçılığı pratikte de gerçekleştirmiş oldu.

Kısa sürede ünü tüm Siverek’e yayıldı. Kendisini tanıyanlar Arif, kelime anlamıyla anlaması, kavraması, sezgisi güçlü, anlayışlı kimse demektir. Bu nedenle Maaruf TÜRKOĞLU Ustanın markası “Arif Chef” oldu ve gittiği Restoranlarda “Arif Chef” adıyla bilindi.

Türkiye’de Profesyonel kariyerine ilk olarak Çırağan Sarayı’nda aşçılık yaparak başlamıştır. Daha sonra aşağıdaki yerlerde çalışmıştır.

  • Nusret Steakhouse
  • Gürkan Şef Steakhouse
  • DDK Restaurant
  • Oman Maskat Steakhouse
  • Etiler Steakhouse

Türkiye’de Nusret Şef ekibi ile hizmet veren Arif Chef, kısa sürede dünyada en çok aranan aşçılardan birisi haline gelmiştir. Siverek ilçesinin bağrından çıkan ve tüm dünyada tanınır hale gelen Arif Chef halen Mısır’da Saygıdeğer bir restaurantta çalışmaktadır.

Arif Chef diye bilinen “ Maaruf Türkoğlu”   ağzından kendini tanıyalım.

Bıçakla Dans Eden Adam

Şanlıurfa ilinde mesleki anlamda piştikten sonra, eğitimimin ardından çalıştığım restoranlarda kısa sürede bıçakla dans eden adam olarak tanındım. Türkiye’de Arif Chef markamı ispat ettikten sonra dünyanın çeşitli ülkelerinin seçkin restoranlarını Executive Chef olarak yönettim.

Kendime has çeşitli ve sıra dışı tariflerimle lezzetten asla ödün vermiyor, mutfak için yeni bir alfabe yaratarak kendi tarzımla tabaklar sunuyorum. Şef olmanın bilincinde olarak, gittiğim her yerde Arif Chef ve bıçakla dans eden adam olarak marka haline gelmeyi hedefliyorum.

 

Bizler de Arif Chef’ e bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyoruz. Siverek ilçesinin gururu Sayın Maaruf Türkoğlu’na bundna sonraki meslek yaşamında başarılar diliyoruz.