Bıçakla Dans Eden Adam

“Arif Chef”

1986 Şanlıurfa ili Siverek ilçesi doğumlu Maaruf Türkoğlu aşçılık kariyerine küçük yaşlarda aşçı olaak başlamıştır. İlk, orta ve lise eğitimini Siverek’te tamamlayan Maaruf Türkoğlu , Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen Aşçılık Bölümü’nün ilk mezunlarındandır. Çalıştığı restoranlarda kendisine arif denmiştir. Arif, kelime anlamıyla anlaması, kavraması, sezgisi güçlü, anlayışlı kimse demektir. Bu nedenle Maaruf TÜRKOĞLU Ustanın markası “Arif Chef” oldu ve gittiği Restoranlarda Arif Chef adıyla bilindi. Bugün de Arif Chef adıyla dünyanın dört bir yanında adından söz ettirmektedir.

Profesyonel kariyerine ilk olarak Çırağan Sarayı’nda aşçılık yaparak başlamıştır. Daha sonra İstanbul Hilton, Konya Hilton ve Banyan , Katar, Lübnan, Sudi Arabistan Uzakdoğu restorantında Executive Chef olarak devam etmiştir.

Aşçılık alanında iyi bir kariyer sahibi olan Arif Chef, deneyim ve tecrübelerini yeni nesillere aktarmak için çalıştığı restoranlarda çalışanlarına eğitim vermiştir.  Birçok ustanın ytetişmesine olanak sağlayan Arif Chef, takım çalışmasıyla da diğer rakiplerine örnek olmuştur.  Bu süre zarfında gittiği restoranlarda “Aranan Adam” olmuştur. “Bıçakla Dans Eden Adam” olarak da bilinen “Arif Chef” gittiği her yerde efsane olmuş adından sıkça söz ettirmiştir.

Şu an halen Türkiye’de bulunan Arif Chef Evlenmiş ve kariyerine Amerika’da devam edecektir.

Bıçakla Dans Eden Adam

Bıçakla dans eden adam olarak bilinen “Arif Chef” Türkiye’de kendini ispat ettikten sonra dünyanın çeşitli ülkelerindeki seçkin restoranlarını yönetmiştir.

Kendine özel tarifleri ve hünerleriyle her gittiği yerde efsane olmuştur. Her geçen gün lezzete lezzet katan “Arif Chef” gittiği her yerde marka olmayı başarmıştır.